Kanada Turist Vizesi Nasıl Alınır

Kanada turist vizesi nasıl alınır ?” sorusu Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirecek kişilerin aklına gelen en önemli sorulardan birisidir.  Kanada’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vizesi sahibi olması gerekmektedir.

Kanada turist vizesi genellikle kısa süreli ziyaretler ve turizm amaçlı seyahatlerde kullanılmaktadır. Kanada turist vizesi nasıl alınır ve nasıl başvuru yapılacağına dair bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kanada Turist Vizesi Nasıl Alınır ?

Vize kategorileri arasında en sık tercih edilen tür Kanada turist vizesidir. Kısa süreli ve turizm amaçlı seyahatlerde Kanada turist vizesi tercih edilmelidir.

Kanada turist vizesinde seyahat amacının doğru olarak belirtilmesi ve buna uygun olarak başvuru işleminin gerçekleştirilmesi süreç için en önemli adımlardan birisidir.

Vize başvuru formunun doldurulmasıyla süreç başlamaktadır. Kanada konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine Kanada turist vizesi başvuru formu ve gerekli evrakları inceleyerek vize talebine yanıt vermektedir. Bu yüzden eksik evrak veya hatalı bir formla başvurmak vize alma şansınızı ortadan kaldıracaktır.

Eksik gerçekleştirilen başvurular ya olumsuz olarak sonuçlanacak, ya da geçersiz sayılacaktır. Bu durum hem zaman, hemde planlarınızı ertelemenize sebep olabilir. Başvurular muhakkak Kanada Konsolosluğunun istediği düzende gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bu yüzden vize başvuru formları alanında uzman danışmanlarla hazırlanmalıdır. Kanada Kültür Merkezi, Kanada turist vizesi başvurularında uzman danışmanlarla birlikte başvurularınızı güvenle gerçekleştirmektedir.


Kanada Vizesi Başvuru Ücreti

Son yıllarda Kanada’ya olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Gerek öğrenci olarak gitmek isteyen , gerekse turist olarak gitmek isteyen kişi sayısı artıyor. Kanada , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.  Vize başvurularından önce , Kanada vizesi ücretini yatırmalısınız.

*2018 yılından itibaren Kanada vize harcı online olarak tahsil edilmektedir. 

Kanada vizesi ücreti üçe ayrılmaktadır.

Turistler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Kanada’ya 6 aydan daha kısa süreli ziyaretlerde alınabilecek vizedir. Turistler için Kanada Vizesi ücreti 185 CAD (Kanada Doları).

Öğrenciler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Öğrenciler için Kanada Vizesi ücreti 235  CAD (Kanada Doları.)

Kanada vizesi kaç günde çıkar ?

Kanada Vize Ücreti Ne Kadar ?

Kanada turist vizesi harç bedeli 185 CAD’dır. Ancak biyometrik işlemler içinde farklı bedeller mevcuttur. Detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.


Kanada Vizesi Antalya’dan Başvuru Yapılabilir Mi ?

Kanada vizesi başvurularınızı tamamlamak için İstanbul veya Ankara’daki vize merkezlerine gidilmesi gerekmektedir. Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçerek Kanada vizesi başvuru formunun İstanbul’a gelmeden doldurulmasında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sonrasında İstanbul veya Ankara’daki irtibat bürolarından biyometrik işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.


Kanada Vizesi İzmir’den Başvuru Yapılabilir Mi ?

Kanada vizesi İzmir’den başvuru gerçekleştirilemez. İstanbul veya Ankara’daki başvuru merkezlerinde biyometrik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada vizesi başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için şimdi iletişime geçiniz.


Kanada Turist Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır ? 

Ortalama 2-4 hafta arasında Kanada vize başvurularına yanıt verilmektedir. Ancak bu ortalama süredir. Yoğunluğun az olduğu kış dönemlerinde bu süre bir haftaya düştüğü görülmüştür. Yoğunluğun arttığı dönemlerde 2-5 hafta arasına çıkabilmektedir.

Geçmiş tecrübelerimize dayanarak vize başvurusunu en az 4-8 hafta arasında gerçekleştirmenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz.


Kanada Vizesi Kaç Yıllık Verilmektedir ?

Bu soruya net bir yanıt vermek maalesef mümkün değildir. Kanada vizesi süresi tamamen Kanada Konsolosluğuna bağlıdır.

 

Aşağıdaki bilgi formunu doldurun; Kanada Vizesi İçin Alanında Uzman Danışmanlarımız Hemen Arasın!Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Arayın