Algonquin College Kanada

Kanada’nin baskenti Ottowa’da 1967 yılında bir şehir koleji olarak kurulan Algonquin Koleji , zaman içerisinde diploma ve lisans programları , uygulamalı çalışmalara odaklanması , öğrenci merkezli yaklaşımları , modern tesisleri ve stratejik ortaklıkları ile tanınmıştır.

Kanada’da bulunan politeknik okullarından biri ve devlet tarafından finanse edilen İngilizce dil kolejlerinden olup Languages Canada üyesidir. Kolej Ulusal Başkent Bölgesi ve Doğu Ontario, Quebec Batı ve Upstate New York mahallelerinde hizmet vermektedir. Kolejin üç kampüsü vardır; Ottawa, Ontario, ve Perth, Ontario’da bulunan ikincil kampüsleri ve Pembroke, Ontario’da bulunan bir ilköğretim kampüsü.

140’ın üzerinde program ve 3 ayrı kampus seçeneği ile, Algonquin Koleji Kanada’nın en buyuk kolejlerinden biridir , ve bu özelliği ile içten ve öğrenciye yönelik bir atmosfer sunar. Bütün programlar teori ve pratiği birleştirir ve bu açıdan öğrencileri gelecekteki kariyerleri için hazırlamanın en iyi yolunu sunmaktadır. Mezun olan öğrencilerin % 90’ının 6 ay içerisinde bir işe yerleşmeleri ise bunun en büyük kanıtlarından biri olsa gerek.

Yaşam Kalitesi

Algonquin Kolej’in de öğrenim gören öğrenciler kentin eşsiz özelliklerinden yaralanabilirler.

 • Ottawa dünyada yaşanacak en iyi dördüncü kent seçilmiştir .
 • Algonquin Koleji Kanada’nın tarihi Parlamento binalarından 25 dakika uzaklıktadır .
 • Ottawa uluslararası öğrencilere güvenli ve temiz bir ortam sağlamaktadır.
 • Ulaşım sistemi etkindir: şehir otobüsleri kampüse gidiş ve gelişler için rahat ve güvenli bir ulaşım şeklidir.
 • İsim yapmış uluslararası festivaller ve kültürel etkinlikler uluslararası öğrencilerin kendi kültürlerini paylaşmalarına yıl boyu olanak sağlamaktadır.
 • Çoğu öğrenci indirimi uygulayan ulusal müzeler ve sanat galerileri kültürel etkinlik için ortam sağlamaktadır.
 • Ottawa’da canlı bir gece hayatı, doğa etkinlikleri ve spor alanları vardır: 18 golf sahası, doğal yürüyüş yolları ve göller, profesyonel hokey, futbol, baseball takımları, çok sayıda dinlenme tesisleri, bisiklet yolları ve kayak merkezleri.

Algonquin Koleji Dil Enstitüsü

İngilizce Yabancı Dil Programı (ESL) akademik bir ortamda dil eğitimi olanağı sunmaktadır. Fakülte üyelerinin hepsi diplomalı olup profesyonel TESL sertifikasına sahiplerdir. Program öğrencilere temel düzeyden ileri düzeye farklı düzeylerde eğitim verir.

Bu beceriler, daha sonra akademik çalışmalara transfer edilebilecek olan, programın ileri aşamalarında sunulan bazı genel eğitim dersleri ile geliştirilmektedir.

Öğrenciler, dil becerilerini ilerletmek için Multimedya Dil Laboratuvarını kullanmaları konusunda cesaretlendirilirler. Öğrenme deneyimini zenginleştirrnek için bireysel konuşma arkadaşı ayarlanması mümkündür. İleri düzey akademik çalışma yapmayı planlayan öğrenciler Dil Enstitüsü tarafından sunulan TOEFL hazırlık derslerine kayıt yaptırmak isteyebilirler.

Algonquin Koleji’nde öğrenim gören uluslararası öğrenciler şu olanaklara sahip olurlar:

 • Algonquin’de sunulan akademik programları araştırma
 • Akademik programlara şartlı kabul
 • 24/7 bilgisayar erişimi, kafeterya ve yemek yerleri, sağlık servisleri, akademik danışmanlık gibi daha pek çok kampüs birimine ve öğrenci servislerine erişim
 • Öğrenimleri sonunda Başarı Belgesi

Algonquin’deki Dil Enstitüsü öğrencilere, İngilizce yabancı dil öğrenmeleri için pek çok farklı yol sunmaktadır:

 • Tam zamanlı ESL eğitimi, TOEFL hazırlık ve testleri (Algonquin Koleji bir TOEFL Test Merkezidir).
 • Uluslararasi Arkadaş Topluluğu: öğrencilerin tüm dünyadan arkadaşlar edinmelerine ve Kanada kültürüne uyum sağlamalarına yardımcı olan bir klüp. Çok kültürlü Arkadaş Topluluğu öğrencilere ayrıca ders dışı aktivitelerde bulunma ve organize etkinliklere katılma olanağı sunmaktadır .
 • Birimler ve servisler: 24 saat erişimli bilgisayar laboratuvarları, multimedya laboratuvarları, Kaynak Merkezi, Spor Merkezi, jimnastik salonu, kafeteryalar, ve kampüs içinde öğrenci toplulukları.

Kanada’nın En Seçkin Kolejlerine Kanada Kültür Merkezi İle Güvenle Başvurun!

Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin

 Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Arayın