Kanada Liseleri

Kanada, güvenli ve eğitim kalitesinin oldukça yüksek olmasından dolayı yurt dışı lise eğitimindeki en iyi seçenek haline gelmiştir. Kanada liseleri fiyatlarını incelediğimizde, Türkiye’deki özel liselerle neredeyse aynı ücrete sahip olması bir başka tercih sebebidir.

Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin herhangi bir geçiş sınavına girmesine gerek yoktur. Sınavsız olmasının yanı sıra Kanada liselerine kabulün alternatifi olan ülkelere kıyasla çok daha hızlı olması en büyük tercih sebeplerinden birisidir. Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenci 1 akademik dönem, 1 yıl veya 1 yıldan uzun süre Kanada liselerinde eğitim alabilir. Öğrenciler lise eğitimine Türkiye’de başlayıp, Kanada’da eğitim alabilirler.

“Kanada liseleri ücretli mi ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtladı.

Kanada Liseleri YÖK Denkliği Var Mıdır ?

Kanada liseleri, tüm dünyada kabul görmüş saygın eğitim programlarını öğrencilere sunmaktadır. Kanada liselerinin, Türkiye’de denkliği vardır! Öğrenciler Türkiye’ye geri dönmeye karar verdiği takdirde Milli Eğitim Bakanlığına başvurmaları gerekmektedir.

 Belli bir süre Kanada’da lise eğitimi alan öğrencilerin Türkiye’de sınavsız üniversite giriş hakkı olduğunu biliyor muydunuz ?

Kanada’nın En İyi Liseleri Sıralamaları

Kanada Liseleri İçin Başvurular Deneyim Ve Güven Gerektirir. Kanada Liselerine, Kanada Kültür Merkezi ile Güvenle Başvurun!

 • Ottawa-Carleton District School Board,
 • Toronto District School Board,
 • Upper Madison College,
 • Study Manitoba School Divisions,
 • Halton District School Board,
 • Bodwell High School,
 • Vancouver School Board,
 • Columbia International College ve daha fazlası..

Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok eşsiz seçenek mevcuttur. Yukarıda yer alan okullar bu listenin ufak bir kısmını oluşturmaktadır.

Kanada Lise Bölümleri Nelerdir ?

Kanada liselerinde, Türkiye’deki eğitim sistemi gibi bir bölüm seçilmez. Öğrencilerin ilgi alanları gözetilerek üniversite eğitimlerinde katılmak istediği bölümlere yönelik derslere katılabilirler.

Kanada liselerinde sunulan ek dersler aşağıdaki gibidir:

 • Sanat
 • İşletme
 • Kanada ve Dünya Çalışmaları
 • Sosyal ve Beşeri Bilimler
 • Klasik Çalışmalar ve Uluslararası Diller
 • Bilgisayar Bilgisi
 • İşbirlikçi Eğitim
 • Matematik
 • Fen Bilimleri
 • İngilizce
 • İkinci Dil Olarak İngilizce ve İngilizce Okuryazarlık Gelişimi
 • Teknoloji Eğitimi
 • İkinci Dil Olarak Fransızca
 • Rehberlik ve Kariyer Eğitimi
 • Sağlık ve Beden Eğitimi

Kanada Lise Fiyatları

Eyalet Maliyet (Eğitim+Konaklama)
Ontario $(CA) 10,000-55,000/Yıllık
British Columbia $(CA) 10,000-40,000/Yıllık
Newfoundland $(CA) 12,000-25,000/Yıllık
Nova Scotia $(CA) 12,000-20,000/Yıllık
Alberta $(CA) 11,000-25,000/Yıllık
New Brunswick $(CA) 10,000-22,000/Yıllık
Quebec $(CA) 10,000-30,000/Yıllık

Kanada Liseleri Kabul Ve Başvuru Şartları

 Kanada Lise Başvurularına Olumlu Yanıt Almak İstiyorsanız Alanında Uzman Kişilerle Çalışmalısınız. Kanada Kültür Merkezi, Deneyimli Ve Tecrübeli Kadrosuyla Kanada Liselerine Başvurunuzu Güvenle Gerçekleştirmektedir!

Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilere sunulan en büyük avantaj şüphesiz ki kabul şartlarının çok zor olmamasıdır. Ancak başvuru aşamalarının tamamı dikkatli atılmalıdır. Kusursuz bir eğitim için okul seçimi ve konaklama seçimi doğru yapılmak zorundadır.

Aşağıda yer alan koşullar okullara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi almak için lütfen merkezimizle iletişime geçiniz. 

 • Türkiye’de 8. Sınıf öğrencisi olmak
 • Genel not ortalamalarının 70 ve üzeri (100 üzerinden) olması,
 • İngilizce yeterliliği (İngilizce seviyesi düşük olan öğrenciler için hazırlık programları vardır)
 • Okulların ek kabul şartları varsa bu koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Kanada Liseleri Kayıt Zamanları Ne Zaman ?

Başvuru Başlangıç Başvuru Bitiş Başvuru Başlangıç Başvuru Bitiş
Her yılın Eylül ayı Haziran ayının sonuna kadar (Kontenjanlara bağlıdır) Her yılın Eylül ayı Aralık ayı

 

Birleşmiş Milletler tarafından dünya’nın en yaşanabilir ve güvenli ülkeleri arasında gösterilen Kanada, saygın eğitim programlarını öğrencilerine sunmaktadır. Aynı zamanda sınavsız öğrenci kabul ediyor olmasıda bir başka tercih nedenidir.

Son yıllarda artan döviz kurlarından dolayı Kanada Dolarının kur avantajından dolayı ekonomik eğitim imkanları sunmaktadır. Eğitim süresi ve sonrasında öğrencilere sınavsız üniversite giriş hakkı tanınması en büyük avantajlar arasında yer almaktadır. Kanada’da lise eğitimi alan öğrencilerin saygın üniversitelere kabul oranları çok daha yüksektir.

Türkiye’de lise eğitimine başlayan öğrencilerin, Kanada liselerine geçiş imkanı bulunmaktadır. 

 Kanada Liselerinin YÖK Denkliği Var Mı ?

Evet, Kanada’da lise eğitimi alan öğrencilerin YÖK denkliği mevcuttur.

“Kanada liseleri ücretleri ne kadar ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.
 

Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

Kanada Lise Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kanada lise eğitimi başvurusu gerçekleştirmeden önce kişilerin belli evrakları hazırlaması gerekmektedir. Kanada liselerine başvuru yapılırken her adım doğru ve okulların istediği tarzda atılmalıdır. Kanada lise başvurunuzu, Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla güvenle gerçekleştirin.

Hazırlanması gereken evraklar aşağıda yer almaktadır:

 • Lise öncesindeki eğitime dair ders notlarınız,
 • Ortaokul mezunu olduğunuzu gösteren diploma,
 • Kanada liselerinde neden eğitim almak istediğinizi anlatan niyet mektubu,
 • Öğretmenleri tarafından yazılmış niyet mektubu,
 • Eğitim süresince maliyetleri nasıl karşılanacağını gösteren banka hesap dökümleri,
 • 18 yaşından küçük öğrencilerin Anne ve Babasının eğitim almasını onayladığına dair belge,
 • Dil bilginizi kanıtlayan evraklar.

Kanada liselerine başvurunuzu Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirin. Deneyimli ve tecrübeli ekibiyle ideal dil okulunu sizin için bulacaktır.

 

Kanada Lise Eğitim Sistemi

Kanada 11 eyaletten oluşmaktadır. Eyalet yasakları gereğince Kanada Lise Eğitim programları değişiklik göstermektedir. Kanada lise eğitimi 4 yıl sürmektedir. Bazı eyaletlerde eğitim 3 yıldır. Ancak 4 yıldan az eğitim veren liselerde eğitim alan öğrencilerden lisans öncesi 2 yıllık bir eğitim daha alma şartı istenebilmektedir.

Kanada lise eğitim süresi 1 yıldır. 2 dönemden oluşan Kanada liseleri, 1. yarıyıl Ağustos, 2. yarıyıl Ocak tarihlerinde başlamaktadır. Lise programlarına 2. dönemde kayıt olabilirsiniz.

Öğrenci eğitiminin belli bir kısmını Kanada’da tamamladığı takdirde: Sınavsız üniversite giriş hakkına sahip olacaktır. 

Her lisede aynı müfredat ve aynı sınavlar uygulanmaktadır. Kanada’da öğretmenler ancak özel bir eğitim sonrasında bu hakkı elde edebilirler. Aynı zamanda her öğretmenin yüksek lisans yapma zorunluluğu vardır.

Kanada’da seçmeli ve zorunlu dersler mevcuttur.  Devlet liselerinde Matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, edebiyat vbg. derslere katılması zorunludur. Seçmeli derslerde öğrencinin yatkınlığı ve ilgisine bağlı olarak belirlenmektedir.

“Kanada devlet liseleriyle, özel liseler arasında fark var mı?” sorusunu İsmail İNCE yanıtladı.

Kanada Lise Fiyatları

Kanada lise fiyatlarını iki temel kategoride incelememiz mümkündür. Kanada devlet liseleri ve Kanada özel liseler olarak iki farklı grup vardır.

Kanada Devlet Liseleri

Özel okullarla eşdeğer kaliteye ve sisteme sahiptir. Uluslararası öğrencilerin büyük bir bölümü ilk tercihlerini Kanada devlet liselerinden yana kullanmaktadırlar.  Eğitim alınacak konuma göre ücretler değişse dahi ortalama olarak 12.000-15.000 CAD arasındadır.

Kanada Özel Liseler

Devlet liselerine oranla daha fazla imkan sunmaktadırlar. Eğitim kalitelileri kanıtlanmış ve Kanada devleti tarafından sürekli takip edilmektedirler. 20.000 CAD’dan başlayan ücretlerle eğitim alınabilir.

Kanada Lise Bölümleri

Öğrencilere oldukça geniş seçim yapma hakkı sunan Kanada liseleri, birçok farklı bölümde eğitim imkanı tanımaktadır. Öğrencilerin ilgisi ve yatkınlığına bağlı olarak bu tercihler gerçekleştirilmektedir. Özellikle üniversitede gerçekleştireceği meslek tercihi açısından Kanada lise bölümleri oldukça önemlidir.

Üniversite eğitimi öncesinde sağlam bir temel oluşturulmasındaki en önemli aşamalardan birisi şüphesiz Kanada lise bölümleridir. Matematik, Fen, Sosyal, Sanat, Spor ve Teknoloji başta olmak üzere öğrenciler yönlendirilmektedir.  Aynı zamanda sanat ve spor gibi özel yetenek isteyen alanlarda mevcuttur.

Kanada Lise Programları

Tüm dünyadaki devlet liseleri arasında en fazla finanse eden ülkelerden biriside Kanada’dır. Kanada lise programları bu özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden diğer alternatiflerine kıyasla Kanada liseleri çok daha fazla tercih edilmektedir. Türkiye’deki özel liselerin yıllık ücretlerine yakın fiyatlarla Kanada’da lise eğitimi almak velilere çok daha cazip gelmektedir.

Kanada Lise Programlarında: Sanat, bilim, teknoloji, otomotiv ve kozmetoloji gibi çeşitli alanlarda akademik fırsatlara erişim imkanı sunması sayesinde de öğrenciler, profesyonel ve geleceklerine yön verecek eğitimler alabilirler.

Kanada lise programlarına kayıt olmak için özellikle devlet liseleri programları ve lise değişim programları sıklıkla tercih edilmektedir.

 Kanada Lise Değişim Programları

20 yılı aşkın süredir devam eden Kanada lise değişik programı, birçok öğrencinin geleceğine ışık tutmuştur. 15-18 yaş arası lise öğrencileri Bakanlık Programları ile liselerinin bir ya da birden fazla yılını Kanada’nın Eğitim  Bakanlığı tarafından yüksek güvenlik kriterleri ile seçilen gönüllü ailelerin yanında geçirmektedirler. Ailelerin tamamı; Kanada devleti tarafından tarafından seçilmektedir.  Kanada’da bulundukları süre boyunca öğrencilerle ilgilenecek, oradaki velisi olacaktır.

 Kanada lise değişim programı hakkında bilgi almak için lütfen aşağıdaki bilgi formunu doldurunuz. 

Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

Kanada lise okumak isteyen öğrenciler ne yapmalı ?

Kanada lise okumak isteyen öğrenciler için birçok farklı noktada eğitim yaşamlarına devam etme şansı vardır. İdeal eğitim programları ve bütçe belirlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada yatılı lise var mı ?

Kanada yatılı lise programları başta veliler olmak üzere öğrenciler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Birçok farklı şehir Kanada yatılı liseler mevcuttur. Kanada yatılı lise programları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada lise başvurusunu ne zaman yapmalıyım ?

Kanada lise başvurusu okul başlangıç tarihinden en az 4-5 ay öncesinden başvuru gerçekleştirilmektedir.

“Kanada liseleri ücretli mi ?” sorusunu Kanada Kültür Merkezi Genel Müdürü İsmail İNCE yanıtladı.


Kanada lise dersleri nelerdir ? 

Kanada lise dersleri zorunlu ve seçmeli dersler olarak ikiye ayrılmaktadır. Yapacağınız lise tercihine bağlı olarak Kanada lise dersleri değişiklik gösterebilir.

Kanada lise diploması sahibi olabilir miyim ?

Kanada lise diploması tüm dünyada büyük bir saygınlığa sahip ve en iyi üniversitelerin kapısını ardına kadar açacak seçkin bir diplomadır. Öğrenciler ister Kanada liselerinde başlayarak, isterlerse ilerleyen sınıflarda Kanada liselerine nakillerini aldırarak eğitim programlarına başlayabilirler.

Kanada lise değişim programlarına katılabilir miyim ?

Öğrencilerin Kanada lise değişim programlarına kolaylıkla katılmaları mümkündür. Ancak aranılan belli kriterler vardır. Kanada lise değişim programları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgi formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada lise değişim programı ücreti ne kadar ?

Kanada lise değişim programlarında katılım sağlanacak okul, seçilen konum ve konaklama gibi faktörler Kanada lise değişim programı ücretini etkilemektedir. Ortalama olarak yıllık 12.000 CAD’dan başlayan ücretlerle Kanada’da lise eğitimi alınabilmektedir. Detaylı bilgi almak için merkezimizle iletişime geçiniz.

“Kanada devlet liseleriyle, özel liseler arasındaki fark nedir ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtladı.

Kanada lise diploması avantajları nelerdir ?

Kanada lise diploması sahibi olmak için öğrenciler sıklıkla 12. sınıfı Kanada’da okumaktadır. Yukarıda sadece Türkiye’deki üniversitelere sınavsız giriş yapabileceklerini söylemiştik.

Ancak diploma sahipleri sadece Türkiye’de değil: Kanada ve Amerika üniversitelerinde’de sınavsız üniversiteye geçiş hakkına sahip olmaktadırlar. Kanada lise diploması sahibi öğrencilerin sınavsız girebilecekleri dünyaca ünlü üniversiteler aşağıdaki gibidir;

KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen’s Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.

AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago,

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

Kanada lise denklik var mı ?

Kanada liselerinin Türkiye’de denkliği mevcuttur. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkede geçerlidir.

Kanada lise eğitim sistemi nasıl işler ?

Üst Ortaokullar (Junior High Schools)

Üst ortaokullar genelde 7, 8 ve 9’uncu Sınıfları kapsar ve öğrencilerin ilköğretimden lise/orta dereceli okullara geçişini sağlar.

Üst (Orta Dereceli) Liseler (Senior [Secondary] High Schools)

Orta dereceli okullar veya liseler 8, 9 veya 10’uncu Sınıfa başlayan öğrencilere mezuniyet için gerekli koşulları tamamlamak için 12’inci Sınıfta eğitimlerini devam ettirme fırsatı sunar. Bu okullar, öğrencileri lise sonrası eğitime ve gelecekteki mesleklerine hazırlarken, onlara daha fazla seçenek ve özel ilgi alanlarında ‘uzmanlaşma’ fırsatı sunar. Bazı bölgelerde nitelikli öğrenciler Uluslararası Fakülte Programına (International Baccalaureate) kayıt olabilmekte ya da İleri Seviye Yerleştirme Programı (Advanced Placement, AP) dersleri alabilmektedir.

 

Kanada lise eğitimi fiyatları ne kadar ?

Kanada lise eğitimi fiyatlarını etkileyen birçok farklı faktör vardır. Seçim yapılan lise, lokasyon, okul ve konaklama türü dahi Kanada lise eğitimi fiyatlarını etkileyen önemli faktörler arasındadır. Ancak Kanada lise eğitimi ücretlerini öğrenmek, bütçe hazırlamak için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada lise başvurusu nereden yapılmaktadır ?

Kanada Kültür Merkezi, Kanada liseleri resmi temsilcisidir. Başvurularınızı Kanada Kültür Merkezinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada lise bursu alabilir miyim ?

Elbette, Kanada devleti öğrencilere belli şartlar altında bu imkanı sunmaktadır.

Kanada lise bursluluk sınavları Türkiye’de mi yapılıyor?

Hayır, Kanada liselerine giriş ve burs almak için koşullar oldukça farklıdır.

Kanada devlet lise fiyatları ne kadar ?

Kanada devlet liseleri eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Bu yüzden ailelerin oldukça büyük bir bölümü Kanada devlet liselerini tercih etmektedir. Kanada devlet lise fiyatları 8000 CAD’dan başlamaktadır. 

Kanada özel lise fiyatları ne kadar ?

Kanada özel lise fiyatları elbette devlet liselerine nazaran daha yüksektir. Elbette buna bağlı olarak sunulan imkanlar artmaktadır. 25.000 CAD civarında Kanada özel lise fiyatları mevcuttur.

Kanada lise yaz okulu programlarına öğrenciler katılabilir mi ?

Yaz okulu programları çoğunlukla dil okulları ve üniversitelerin bünyelerinde düzenlenmektedir. Kanada yaz okulu programları oldukça ekonomik ve kaliteli programlarla öğrencilere unutulmaz deneyimler yaşatmaktadır: Kanada Yaz Okulları

 

 

Kanada Lise Değişim Programları Hangileridir ?

ESL Programı: 

ESL programı Kanada’da akademik yaşamına devam etmek isteyen ve iletişimi kuvvetlendirmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. En az 6 hafta olmak koşuluyla herhangi bir dönemde ESL programlarına katılabilirler. Başlangıç tarihleri diğer programlara nazaran oldukça esnektir.

Eğitim alınan sınıfın öğrenci mevcudu oldukça düşük tutulmaktadır, böylelikle her öğrenciye vakit ayrılabilir. Lise İngilizce hazırlık dersleri hafta içi sabah ve öğleden sonra sonra verilir.

ESL Dönemleri:

ESL eğitimi yılda 3 dönem yapılmaktadır.

 • Güz (Eylül – Aralık – 15 hafta)
 • Kış (Ocak – Nisan – 15 hafta)
 • Bahar (Mayıs-Ağustos – 15 hafta)

International Bakalorya (IB Diploma)
Uluslararası Bakalorya (IB)  başlarda iki yıllık ileri seviyede bir ortaokul programı olarak kurulmuştur. Program: öğrencilere işbirliği, tartışma ve iletişim yoluyla bilgi ve becerilerini geliştirme hakkı sunmaktadır.

Güncel programda: Öğrencilerin altı temel alan arasında seçim yapıp, tamamlamaları gerekmektedir. Dil ve edebiyat, dil eğitimi, bireyler ve toplumlar, matematik bilimleri, sanat vbg bölümlerinden bir eğitim tamamlaması gerekiyor.

Öğrencilerin 4000 kelimeye kadar bir kompozisyon yazar ve kontrol sağlanır. Bunun yanı sıra iki resme proje ve en az 50 saat toplum hizmeti görevini tamamlamaları gerekmektedir.

Bu şartlar, Kanada’nın genelinde il kurulları tarafından tavsiye edilen lise diploma şartlarını aşıyor. IB diploması bir lise mezuniyeti diplomasıdır.  IB programı ilkokul ve ortaokul notlarının yanı sıra son sınıftaki öğrenciler için bir kariyer programı içerecek şekilde genişletilmiştir.

IB Akreditasyonu

IB akreditasyonu sahibi olmak için karşılanması gereken şartlar bulunmaktadır. 2007 yılı öncesinde uluslararası program sunmak isteyen okullar, akreditasyon sürede yürütmekteydi. Dört temel IB programları arasındakilerden herhangi birini sunmak için akredite olan her okul/kurum, IB WORLD SCHOOL olarak bilinmektedir.

Akreditasyon sürecindeki okullardan birisi IB aday okulu olarak geçmektedir. Güvenli ve kaliteli bir araştırma sonrasında IB akreditasyonu verilmektedir.

Advanced Placement (AP, İleri Düzey Yerleştirme)

1955’de New York merkezli College Board’un başlattığı ve öğrencilerin lise aşamasındayken üniversite seviyesinde ders almalarına ve sınava girmeleri maksadıyla hazırlanmıştır.

Üniversite hazırlık kurslarının sonunda öğrenciler, Victoria’daki Kanada Koleji kurumunca sınavla ölçülmektedir. Öğrenci 4/5 veya 5/5 puan aldığı takdirde bir üniversite ders kredisi kazanabilşir.

Daha doğrusu öğrencilerimiz, üniversitede daha fazla derse katılabilir veya ekstra bir krediyle mezun olabilirler. AP sınavları yılda bir kez düzenlenmektedir. AP’ye katılım sağlayan liselerde sadece Mayıs ayında gerçekleştirilir.

AP programı ciddi ve dikkat gerektiren bir programdır. Bu yüzden Kanada liseleri programları arasından seçim yapılırken dikkatli olunmalıdır.

Advanced Placement sınavları öğrencilerin seçtiği programa göre değişiklik gösterir. Ancak hızlı ve eleştirisel düşünme yeteneği gerekir. Sınavın en zor kısımlarından biriside İngilizce kompozisyon yazılması aşamasıdır.

International General Certificate of Secondary Education

Kısaca IGCSE(International General Certificate of Secondary Education), 14-16 yaş arasındaki öğrenciler için sunulan en ideal programlardan birisidir.

IGSCE, Türkiye’de veya Kanada liselerinde yüksek öğretim veya mesleki çalışmalar için sunulan en iyi eğitim programları arasındadır. Kanada liseleri arasında popüler olmasındaki en önemli sebeplerden biriside budur.

IGSCE Programının Sağlayacağı Faydalar:

 • Yurtiçinde veya yurtdışında kolej veya üniversitede yer almak,
 • İyi bir kariyere sahip olmak için oldukça avantajlı olması

 

 Kanada Liselerinde Burslu Eğitim Alabilir Miyim ?

Açık olmak gerekirse Kanada liselerinde burslu eğitim almak çokta kolay değildir. Kanada, devlet politikaları gereğince bursu genellikle kendi öğrencilerine saklamaktadır. Elbette bunun istisnaları vardır.

Kanada’da öğrenciler spor bursu alabilirler. Bunun için okul takımında yer almaları gerekmektedir. Futbol, voleybol, basketbol, tracking bu sporlardan sadece bazılarıdır.

Ayrıca Kanada’da politika, bilim veya özel alanlarda başarı gösteren öğrenciler burs alabilmektedirler.

 Kanada Liselerinde Konaklama Seçenekleri

Kanada’da lise eğitimi alırken en önemli süreçlerden biriside konaklamanın belirlenmesidir. Öğrenciler ve veliler için eğitim ücretinden sonraki en büyük masraf kalemidir.

Kanada Aile Yanında Konaklama: En sık tercih edilen konaklama türleri arasında yer almaktadır. Öğrenciler, Kanadalı herhangi bir ailenin yanına yerleştirilerek oda kiralayabilirler.

Öğrenci için en güvenli konaklama türlerinden birisidir. Öğrencinin Kanada Kültürünü tanıması ve Kanada’daki yaşamına adapte olması konusunda büyük destek sağlar. Kanada aile yanında konakla ücreti birçok koşula göre değişiklik gösterse dahi ortalama 700 ile 1000 CAD arasında değişiklik göstermektedir.

 Kanada Lise Yurt Konaklama: Öğrencilerin favorisi olan konaklama türlerinden birisidir. Özellikle öğrencilerin Kanada’da liseye daha hızlı adapte olabilmesi ve arkadaş ortamı edinebilmesi için en ideal seçimlerden birisidir. Aynı zamanda öğrenciler birlikte ders çalışabilir, Kanadayı birlikte tanıyabilirler. Bu durum öğrencinin motivasyonu için oldukça önemlidir.

Özel Ev Kiralamak: Bu seçenek ancak öğrencinin velisiyle tercih edileceği bir türdür. Diğerlerine nazaran daha konforludur. Öğrencinin aile gözetiminde olması ek bir güven kaynağıdır.

Özel ev kiralamak için maliyetlerin şehirlere göre değişiklik gösterdiğini hatırlatmakta fayda var. Bu yüzden net bir rakam verebilmek mümkün değildir.

Kanada Liselerine, Kanada Kültür Merkezi Avantajlarıyla Güvenle Başvurun! 

 

Kanada’da Devlet Liselerini Mi Tercih Etmeliyim, Özel Liseleri Mi ?

Kanada eğitim sistemi tüm dünya’da kabul görmüş ve saygın bir sistemdir. Eşitlikçi anlayış ile öğrencilere eğitim imkanı tanıyan Kanada, devlet liselerinde ve özel liselerde oldukça kaliteli bir eğitim programını öğrencilerine sunmaktadır.

Buradaki en önemli faktörlerden biriside bütçeniz ve tercih edeceğiniz programlardır. İdeal ve öğrencilerimizin hedeflerine yönelik programları seçmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

  Kanada liseleri devlet ve özel okullar olarak ikiye ayrılmaktadır. Kanada vatandaşlarının %91’i devlet liselerini tercih etmektedir. Kanada liseleri,Kanada vatandaşlarına ücretsiz yabancılara ücretlidir.

Bize Danışmandan Kanada Liselerine Başvurmayın!

Eğitim başvuruları güven ve deneyim ister. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla GÜVENLE BAŞVURUN

Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

 Ücretler bölge,eyalet ve okullara göre değişiklik göstermektedir. Ortalama bir rakam söylemek mümkün değildir, her bütçeye uygun eğitim mevcuttur. Kanada da bazı bölgelerde Fransızca dersi verilmektedir. Bu öğrencinin kalacağı eyaletin kurallarına göre değişiklik gösterir. Kanada liselerinin tamamında bilim ve fen sınıfları mevcuttur.

Kanada Liseleri

Öğrenciler konaklama için yatılı okulları tercih etmektedir. Yatılı okullar veliler tarafından daha güvenli bulunmaktadır. Sizlerde Kanada Kültür Merkezi güvencesiyle Kanada liseleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsinz. Kanada liseleri – Kanada Kültür Merkezinden öğrenilir.

“Kanada liseleri ücretli mi ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtladı. 
 

Size uygun Kanada lisesini seçmek için Buraya Tıklayarak Bilgi Formunu Doldurun; Alanında Uzman Danışmanlarımız İletişime Geçsin.
 

Kanada Liseleri Ücretleri

Fiyatları daha detaylı görmek için ; Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın.
Fiyatları daha detaylı görmek için ; Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın.

Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

 • Havalimanı karşılaması yılda bir defa verilmektedir. Aynı zamanda üniforma , aktivitelere katılım ücretleri yılda bir defaya mahsustur.
 • Ücretler hakkında en net bilgi ; Kanada Kültür Merkezi tarafından verilmektedir. Bu yüzden Kanada Kültür Merkeziyle iletişime geçmelisiniz.

 Kanada liseleri hakkında tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz.

Kanada’da Lise Eğitimi Veren Okullar

Pembina Trails School Division:

 • Halka açık
 • Aile Yanında konaklama Programı
 • Anaokulundan lise sona (12. sınıf)kadar olan öğrencilerin için 1995 yılından beri Manitoba bölgesinde en uzun süredir hizmet veren en büyük uluslararası programdır.
 • 33 okulda toplam 13.000 öğrencisi vardır.
 • 4 tanesi Lisedir
 • 150 – 200 uluslararası öğrencisi vardır.
 • Uluslararası öğrenci sayısı Kanadalı öğrenci nüfusunun %2’sinin altındadır.

Detaylar için: 0212 252 90 35

Pembina Trails School Division eğitimin avantajları arasında şunlar bulunur:

 • Okula kabul edilmek için girişte test yapılmamaktadır ve İngilizce seviyesi aranmamaktadır. Düşük İngilizce seviyesindeki öğrencilere İkinci Lisan olarak İngilizce (ESL) desteği verilir. Bu destek için ayrıca ücret alınmaz. Bunun tutarı harç ücretine dahildir.
 • Manitoba Üniversitesi, okul bölgesinin içinde bulunmaktadır. Bu da son derece akademik bir ortam yaratmaktadır. Liselerimizden birine kabul edilen uluslararası öğrencilere, otomatik olarak Manitoba Üniversitesine şartlı kabul yazısı verilir.
 • Öğrenci nüfusumuzun %2’sinden daha azı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Bu da uluslararası öğrencilerin Kanadalı öğrencilerin arasına katılarak İngilizce öğrenebilecekleri bir ortamda eğitim aldıkları anlamına gelmektedir.

Winnipeg şehrinin sağladığı avantajlar arasında şunlar bulunur:

 • Winnipeg, büyük şehirlerin sunduğu avantajların yanında daha yüksek bir güvenlik unsurunu ve küçük şehirlere özgü daha düşük bir yaşam maliyetini birlikte sunar.
 • Gerçek kış deneyimi sunan şehrimizde dört mevsimi de dolu dolu yaşarsınız.
 • Ana iletişim dili İngilizcedir. Şehirde başka dillerin konuşulduğunu nadiren duyarsınız.

Pembina Trails lisesi hakkında bilgi almak için 0212 252 90 35

LANGLEY SCHOOL DİSTRİCT   – ULUSLARARASI ÖĞRENCİ PROGRAMI

 • Lise
 • Ortaokul
 • İlkokul
 • Yaz Okulları

Langley  Bölgesi

Kanada’nın batı kıyısında, Vancouver’ın 45 km doğusunda yer alan Langley, öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşırken, İngilizcelerini de geliştirebilecekleri ideal bir ortama sahiptir. Langley, dünya standartlarına göre, küçük şehir atmosferi ve güçlü toplum ruhu ile güvenilir ve dost canlısı bir şehirdir. Şehirde, büyük bir alışveriş merkezi, tiyatro (sinema) kompleksi, birçok eğlence ve sosyal tesis mevcuttur. Yabancı öğrenciler bir yandan Kanada’nın kültürüyle tanışırken diğer yandan da nüfusu 130.000’i bulan ve anadili İngilizce olan halk sayesinde yabancı dilini geliştirme fırsatına sahiptir.

Langley Eğitim Bölgesi

Langley Eğitim Bölgesi, British Columbia Bakanlığı tarafından yönetilmektedir. 40’dan fazla eğitim kurumuyla yaklaşık 18.000 Kanadalı öğrenciye kapsamlı eğitim imkânı sağlanmaktadır. Hükümet onaylı müfredat, sertifikalı öğretmenler tarafından öğrenciye sunulur. Modern, tam donanımlı sınıflar ve tesisler ilgi çekici bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Lise öğrencileri, aralarında fen, beşeri bilimler, teknoloji, matematik, yabancı diller. İşletme ve güzel sanatlar gibi birçok alanda üniversiteye hazırlanabilirler. Langley mezunları dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerde eğitim görmektedirler.

Uluslararası Öğrenci Programı – Geleceğe Uzanan Yol

Uluslararası Öğrenci Programı’mız 1989’dan beri dünyanın dört bir yanından gelen farklı dil ve kültürlere sahip öğrencileri dostluk ve takdirle birleştirmek amacıyla konuk etmektedir. Sunulan kaliteli eğitim, güçlü destek ve eşsiz fırsatlarla öğrencilerimizi ortaöğretim sonrası karşılarına çıkabilecek zorluklara karşı hazırlıyoruz.

İngilizce Dil Desteği

Yabancı öğrencileri kabul eden her okulda İngilizce eğitim desteği mevcuttur. Başlangıçta öğrencilerin seviyesi değerlendirilir; İngilizce bilgileri ve hedeflerine bağlı olarak uygun seviyelerde İngilizce ve akademik eğitim sağlanır. Uzman öğretmenler etkili öğretim yöntemleri kullanarak öğrencilerin başarılı olmaları için gereken bilgi ve becerileri kazanmalarını sağlamaktadır. Yabancı öğrenciler, programın en başından itibaren İngilizceye daha kolay aşina olmaları için Kanadalı öğrencilerle birlikte aynı sınıflarda eğitim görürler.

Orta Öğretim Programı

Langley District Ortaöğretim kurumları (8. – 12. Sınıf) birçok ders seçeneğiyle birlikte mükemmel bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Öğrenciler eğitimlerine eğitim yılının başlangıcı olan eylül ayında ya da ikinci dönemin başı olan Şubat ayında başlayabilirler. Eğitim Bakanlığı’nın mezuniyet koşullarını sağlayan öğrenciler uluslararası geçerliliği olan British Columbia Dogwood mezuniyet diplomasını almaya hak kazanırlar. Deneyimli eğitim danışmanlarımız yardımıyla öğrenciler akademik kariyerlerini ileriye taşımalarında yardımcı olacak dersleri alabilirler.

Orta Okul Programı

Ortaokullar, gelişmiş müfredatıyla öğrencilerin ilkokuldan liseye sağlıklı bir geçiş yapmalarını sağlayan dinamik ve heyecan verici kurumlardır. Ortaokul programımız, yaşı 11 ila 13 (6. – 8. Sınıf) arasında değişen ergenlik dönemindeki öğrencilere psikolojik, sosyal, fiziksel ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bölgede eğitim gören 13 yaş altında olan çocuklar eğitimleri süresince aile yanında kalmaları gerekmektedir.

İlkokul Programı

Langley Eğitim Bölgesi, ilkokullarda (Anaokulu – 7. Sınıf) sınırlı sayıdaki yabancı öğrencilere eğitim imkânı sunmaktadır. Öğrenciler yaşlarına göre sınıflara yerleştirilir ve İngilizce dil eğitiminin yanı sıra müfredat dışında birçok aktiviteye de katılırlar. Bölgede eğitim gören 13 yaşının altında olan çocuklar eğitimleri süresince aile yanında kalmaları gerekmektedir.

Yaz Dönemi İngilizce ve Kültür Programları

Langley Eğitim Bölgesi’nde her yıl Temmuz ve Ağustos ayları arasında İngilizce yaz kampları düzenlenir. Program sadece yabancı ülkelerden gelen katılımcılara açıktır. Yoğun İngilizce dersleri ve heyecan verici aktivitelerin yanı sıra, Kanadalı ailelerin yanında konaklayan öğrencilerimiz tam anlamıyla Kanada kültürünü ve yaşam tarzını tecrübe eder. Öğrenciler birçok farklı program içerisinden istediklerini seçip, istedikleri tarihte eğitime başlayabilirler.

Özel Programlar

İleri Seviye Yerleştirme

12. sınıfta okuyan yabancı öğrenciler aynı zamanda üniversite eğitimine başlama fırsatına sahiptirler. Tüm ortaöğretim kurumlarında Kanada’da, Birleşik Devletler’ de ve dünya çapında birçok üniversitede de geçerliliği bulunan dersler birinci yıl kredisi olarak kabul almaktadır.

Uluslararası Lisans Programı

R.E. Mountain Lisesi özel olarak seçilmiş bir Uluslararası Bakalorya Okulu’dur. Okul, junior sınıflar için kapsamlı Üniversite Bakalorya Diploması ve Sertifika Programları sunmaktadır. Bu zorlu akademik programdan mezun olan öğrenciler dünya çapında birçok üniversiteye kabul edilmiş duruma gelirler.

Özel Güzel Sanatlar Programı

Görsel sanatlar, dans, müzik, tiyatro, fotoğrafçılık veya yazarlık gibi alanlara ilgisi olan yabancı öğrenciler Güzel Sanatlar Fakültesi mezunları, tüm dünyada prestijli güzel sanatlar akademilerine girmeye hak kazanmaktadır.

Temel Program

Ortaöğretimler niçin geçerli olan Temel Program, temel eğitim esaslarını içermektedir. Saygı ve sorumluluk duygusunun gelişmesi, güçlü iş etiği, aritmetik, okuma – yazma, gramer, fonetik, el yazısı ve yazım gibi temel becerilerin geliştirilmesine önem verilmektedir.

Oryantasyon Programı ve Saha Gezileri

Langley Eğitim Bölgesi’ne yeni gelen yabancı öğrencilere, Kanada’daki eğitim hayatlarına hazır hale gelmeleri için oryantasyon programı uygulanır. Ayrıca yabancı öğrenciler çevredeki şehirlere düzenlenen gezilere ve daha birçok saha gezisine katılabilir, aynı zamanda British Columbia’nın eşsiz doğasına tanık olabilir.

Müfredat Dışı Aktiviteler

Öğrenciler, akademik başarı ve sosyalleşme açısında da önemli olan, zihin ve beden gelişimine yönelik aktivitelere katılmaları teşvik edilir. Okullarda ve şehir içinde birçok kulüp, aktivite, spor faaliyetleri ve etkinlik mevcuttur. Etkinliklere katılım aynı zamanda öğrencilerin dil becerilerinin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Langley Schools – Kanada Lise Eğitim Programları

Langley’deki hangi okulda alırsanız alın, büyük bir deneyime ve hedeflerinize ulaşabilmeniz için eşit fırsatlara sahip olacaksınız. Tüm okullar yabancı öğrenciler için İngilizce Dil Eğitimi desteği de dahil olmak üzere birçok akademik ve seçmeli ders, müfredat dışı etkinlikler, kulüpler ve spor takımlarını olmak üzere kapsamlı bir eğitim hayatı sunar.

Kanada Eğitim Programları

Aldergrove Lisesi (ACSS)

 • Sınıflar: 9 – 12
 • Konum: Güneydoğu LangleyKanada Eğitim Programlar
 • Okul Yılı: Yarıyıl
 • Özel Dersler: İleri Seviye Dersler, ikinci dil olarak Fransızca, Güzel Sanatlar, Müzik, Tiyatro ve diğer yabancı diller.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Futbol, Voleybol, Ragbi, Buz Hokeyi, Badminton, Basketbol, Atletizm, Öğrenci Konseyi, Doğa Aktiviteleri Kulübü, Kütüphane Kulübü, Öğrenci Yıllığı Kulübü, Uluslararası Kültürler Kulübü.

Brookswood Lisesi (BSS)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Güneybatı Langley
 • Okul Yılı: Tam yıl
 • Özel Dersler: İleri Seviye Dersler, İş Eğitimi, Film & Televizyon Prodüksiyonu, Kariyer Hazırlık Programı, Küresel Eğitim, Bilişim Teknolojisi, ikinci dil olarak Fransızca ve diğer yabancı diller.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Badminton, Basketbol, Kayak Koşusu, Buz Hokeyi, Golf, Ragbi, Futbol, Amigoluk, Atletizm, Voleybol, Öğlen Aktiviteleri, Satranç Kulübü, Yeşilay Kulübü, Sosyal Bilimler, Sanat Kulübü, Uluslararası Kültürler Kulübü.

D.W. Poppy Lisesi (DWP)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Doğu Langley
 • Okul Yılı: Yarıyıl
 • Özel Dersler: İleri Seviye Dersler, İş Eğitimi, Bilgisayar Çalışmaları, Dijital Medya Gelişimi ve İletişim, Yoğun Müzik Programı, Yabancı Diller.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Voleybol, Basketbol, Futbol, Atletizm, Badminton, Kayak Koşusu, Fizik Kulübü, Öğrenci Konseyi, Öğrenci Yıllığı Kulübü, Kayak Kulübü, Doğa Aktiviteleri Kulübü ve Uluslararası Kültürler Kulübü.

Langley Güzel Sanatlar OrtaOkulu (LFAS)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Kuzey Langley / Fort Langley
 • Okul Yılı: Yarıyıl, Tam Yıl (Güzel Sanatlar)
 • Özel Dersler: Yoğun Güzel Sanatlar Kampı (Yaratıcı Yazarlık, Dans, Tiyatro, Müzik, Fotoğrafçılık, Görsel Sanatlar), Yabancı Diller, Öğrenci Yıllığı Organizasyonu ve Yapımı, Multimedya Dersleri, Sahneye Koyma Sanatı ve Bilişim Teknolojisi.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Salon Sporları (Hentbol, Badminton, Top Hokeyi)

Langley Ortaokulu ve Lisesi (LFS)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Güneybatı Langley
 • Okul Yılı: Tam Yıl Sınıflar 8 – 9; Dönemlik Sınıflar 10 – 12
 • Özel Dersler: Okulda Klasik, Geleneksel ve Temel Sosyal Değerlerin yanı sıra Onur Programı, Bilişim Teknolojileri, İş Eğitimi, (Liderlik, Psikolojik, Öğrenci Yıllığı Organizasyonu ve Yapımı) ve yabancı diller gibi akademik konulara da önem verilir.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Futbol, Voleybol, Badminton, Basketbol, Atletizm, Kayak Kulübü ve Küresel sorunlarla ilgili toplantılar.

Langley Lisesi (LSS)

 • Sınıflar: 9 – 12
 • Konum: Orta Langley
 • Okul Yılı: Yarıyıl
 • Özel Dersler: İleri Seviye Dersler, Yabancı Diller, Yoğun Güzel Sanatlar Programı, Bilgi İletişim Teknolojileri, İnsan Hizmetleri, Ev Ekonomisi ve Teknoloji Eğitimi.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Rugby, Basketbol, Voleybol, Futbol, Golf, Buz Hokeyi, Futbol, Badminton, Atletizm, Öğrenci Konseyi, Mezuniyet Komitesi, Dans Ekibi, Gazetecilik, Satranç Kulübü, Müzik ve Tiyatro Kulüpleri ve Kayak Kulübü.

R.E. Mountain Lisesi (REMSS)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Kuzeybatı Langley
 • Okul Yılı: Tam Yıl
 • Özel Dersler: Uluslararası Bakalorya Programı, Bakalorya Hazırlık Programı, Yabancı Diller (Fransızca, Mandarin), İş Eğitimi, Teknoloji Eğitimi ve Bilgisayar dersleri.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Futbol, Voleybol, Rugby, Buz Hokeyi, Badminton, Basketbol, Atletizm, Öğrenci Yıllığı Kulübü, Öğrenci Konseyi, Mezuniyet Komitesi ve Salon Sporları

Walnut Grove Lisesi (WGSS)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Kuzey Langley
 • Okul Yılı: Tam Yıl (Güzel Sanatlar)
 • Özel Dersler: İleri Seviye Dersler, ikinci dil olarak Fransızca, Yabancı Diller, Astronomi, Dijital Medya, Teknoloji Eğitimi, İş Eğitimi ve Bilgisayar dersleri.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Futbol, Basketbol, Badminton, Atletizm, Voleybol, Buz Hokeyi, Yüzme, Caz Korosu, Kayak Kulübü, Münazara Kulübü, Dağ Bisikleti Kulübü, Yıllık Kulübü ve Öğrenci Konseyi.

ÖĞRENCİ GÖZETİMİ VE DESTEĞİ

Öğretmen kadrosu ve Koordinatörler

Akademik başarı için öğrencilerin mutlu olmaya ve desteğe ihtiyaçları vardır. Her okulda öğretmenler ve uzman Uluslararası Öğrenci Programı Koordinatörleri öğrencilerin akademik, sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için onlarla birlikte çalışmaktadır. Öğretmenler, öğrenciler, koordinatörler ve aileleri arasında olan hızlı değerlendirme yapılabiliyor. Öğrenciler için hazırlanan raporlar, ebeveynlerin çocuklarının eğitim ve sosyal hayatı hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için hazırlanan raporlar, ebeveynlerin çocuklarının eğitim ve sosyal hayatı hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için yaşadıkları ülkelerdeki adreslerine gönderiliyor. Tüm ebeveynler Uluslararası Öğrenci Programı koordinatörleriyle iletişim kurarak, çocuklarının gelişimi hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında konaklama departmanımız Uluslararası Öğrenci Programı’nın başlangıcı olan 1989 senesinden beri çalışmaktadır. Yıllar geçtikçe bu konuda önemli ölçüde deneyim ve uzmanlık kazanmış olduğumuzdan öğrencilerimizin aileleri, öğrencilerin güvenliği ve rahatlığını sağlayabilmek için elimizden en iyisini yapacağımızdan emin olabilirler. Ev sahibi aile yanında kalan öğrenciler rahatlıkla İngilizcelerini geliştirip Kanada kültürel deneyimini yasayabilirler. Öğrenciler genellikle okula yürüme mesafesinde olan yerlerde konaklarlar; aksi takdirde ev sahibi aile öğrencinin ulaşımını sağlar.

Neden Langley Lisesini tercih etmelisiniz?

Bugün elde edilen başarı gelecekteki başarıları etkiler. Yurtdışı eğitiminiz için okul ve şehir seçimi öğrencinin vereceği en büyük kararlardan biridir. Bu yüzden yaptığınız seçimden emin olmanız önemlidir. İşte Langley Eğitim Bölgesi’nin doğru bir seçim olduğunu gösteren bazı sebepler:

 • İyi bir mevkide olması ve rahat iklim koşulları
 • Güvenli ortam, dost insanlar, modern tesisler
 • Nüfusun çoğunlukla yerel dili konuşması = İngilizce dinleyip konuşabilmek için birçok fırsat
 • Okul ve program seçiminde çeşitlilik
 • Her türden akademik ve seçmeli ders seçimi
 • Yabancı öğrenciler için kapsamlı destek
 • Her okulda İngilizce eğitimi ve desteği
 • Her okulda İngilizce öğrenme ve desteği
 • Üniversiteye ve daha birçok akademik fırsata giden yol
 • Daima destekleyici ve öğrencinin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Aile Yanında Konaklama Programı

Langley sizlere bu özelliklerin eşsiz bir kombinasyonunu sunuyor. Potansiyelinize ve gelecekteki hedeflerinize ulaşmanız için yardımcı olmamıza izin verin!

Başvuru Bilgileri

1)      Başvuru

 • Başvuru formunu tükenmez kalem kullanarak eksiksiz ve okunaklı bir şekilde, İngilizce doldurunuz.
 • Formu hem sizin (öğrenci) hem de velinizin imzaladığından emin olun.
 • İçinde en son aldığınız karnenin ve son 2 yıla ait not dökümlerinizin çevirilerini de formla birlikte gönderiniz.
 • Pasaportunuzun resim olan sayfasının bir kopyasını gönderiniz.

2)      Yukarıdaki dokümanları 0212 252 90 35 numaralı teli arayarak bilgi alınız

3)      Programımıza kabul edildiğiniz takdirde size, temsilcinize veya formda belirtilen kişiye “Kabul Bildirimi” gönderilecektir. Lütfen bu bildirimdeki tüm bilgilerin doğruluğunu bir kez daha kontrol edin. Çünkü aynı bilgiler vize başvurusunda kullanacağınız “Kabul Mektubu” hazırlanırken kullanılacaktır.

4)      Bir an önce yerinizi ayırtabilmeniz için size gönderilen belgede yazan toplam kayıt/danışmanlık  ücretinin tamamını ödeyiniz. Ödeme Bilgileri ve bank bilgileri belgede yazmaktadır.

5)      Istanbul dışında yaşıyorsanız başvuru dosyanızı orijinal belgeleriniz ve not dökümlerinizle adresimize postalayınız:

İstiklal Cad. Tütüncü Çıkmazı No:2 Kat:2 Daire:2
( Galatasaray Lisesi Karşısında yer almaktadır.)
Beyoğlu / İstanbul / Türkiye

Merkez Telefonlarımız :
tel: +90 (212) 252 90 35 – +90 (212) 252 90 36
fax: 90 (212) 252 90 37
email: info@kanadakulturmerkezi.com

6)      “Kabul Bildirim Mektubu” nda belirtildiği gibi toplam ücreti kuruma ulaştığında resmi “Kabul Belgesi” ni hazırlanacaktır. Öğrenci vizesi için gerekli olan bu belge sizlere hem fakslanıp hem de orijinali adresinize gönderilecektir.

Kanada’ da Lise Eğitim ücretleri   – 2013 – 2014 yılı

Langley District 1989’dan beri uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Uluslararası Öğrenci Programı bünyesinde sunulan eğitim imkanları arasında ilkokul, ortaokul, lise gibi farklı eğitim seçeneklerinin yanı sıra yaz kültürel kampları ve dil kursları da bulunmaktadır. Okullar öğrencilere birçok ders seçeneğiyle birlikte mükemmel bir eğitim ortamı sunmaktadır. Lise öğrencilerine başlangıç seviyesinden ileri derecede seviyeye kadar İngilizce Dil Eğitimi (ELL) programı uygulanmaktadır. Ayrıca her Langley District Okulunda uzman Uluslararası Öğrenci Programı Koordinatörleri Kanada’nın batı kıyısındaki British Columbia eyaletinde yer alan Langley Eğitim Bölgesi, Vancouver’ın sadece 45 kilometre doğusunda yer almaktadır. Şehirde sosyal aktiviteler, eğlence ve alışveriş gibi aktiviteler için birçok olanak bulunmaktadır. Yabancı öğrenciler bir yandan Kanada’nın kültürüyle tanışırken diğer yandan anadili İngilizce olan halk sayesinde yabancı dilini geliştirme fırsatına sahip olurlar.

Ayrıca okulun aile yanında konaklama programıda bulunmaktadır. Yabancı öğrencilerin güvenliğinden ve rahat olmalarından emin olabilmek için yanlarında kalacakları aileler özenle seçilmektedir.


BURNABY SCHOOL DISTRICT

GREATER VANCOUVER, BC KANADA

Harika bir gelecek burada başlar

Burnaby School District, her şeye sahip güzel şehrinde uluslararası öğrencileri ağırlıyor: Zengin Kanada tarihi, harika doğa, canlı bir kültür ve yüksek akademik standartlar. 

Kusursuz Yerleşim:

Merkezi konumda bulunan Burnaby şehir, komşusu olan Vancouver’ın hareketli şehir hayatına çok yakındır ve hemen arka kapısında ise sesiz parklar, dağlar ve göller yer alır.

Burnaby şehri:

 • Yemyeşil bir şehirdir, arazisinin yüzde 25’i parklara ve yeşil alanlara ayrılmıştır.
 • Mükemmel iki yükseköğrenim okuluna ev sahipliği yapar: Simon Fraser University ve British Columbia Institute of Technology; ve University of British Columbia (UBC) yalnızca 30 dakikalık süreüş mesafesindedir.
 • Güçlü bir toplum anlayışına sahip, güvenli, aile odaklı komşuluk ilişkilerine sahip konuksever bir ortam
 • Kütüphaneler ve eğitim akademileri gibi hizmetler ile alışveriş merkezleri, eğlence ve sinema salonları gibi eğlence seçenekleri ile dolu
 • Kır yürüyüşü yapılan yollara, yemyeşil parklara ve parıldayan göllere dakikalar kadar uzak
 • Vancouver şehir merkezine trenle 30 dakikalık kısa bir yolculuk

Liselerimiz/Okullarımız

Yaşamak ve eğitim almak için ne kadar harika bir yer. Kanada her sene yaşanılacak ülkeler arasında en üst sıralarda yer alır. Bu ülkede lise eğitimi almak gerçek bir ayrıcalıktır. Burnaby School District sıra dışı akademik performans geçmişine sahiptir.

Burnaby öğrencileri, British Columbia ortalamalarının üstündedir:

 • Devlet okulu sisteminde mezun olan öğrenci sayısı
 • Burs kazanan öğrenci sayısı
 • Yükseköğrenime giren öğrenci sayısı

Burnaby Okulu Kanada’nın en geniş İleri Yerleştirme Programına sahiptir.

Burnaby School District 41 temel okul (5 – 12 yaş için) ve 8 liseye (13 – 18 yaş için) sahiptir. Tüm bu okullar British Columbia Eğitim Bakanlığı’ndan onaylıdır ve şunları sunar:

 • Az mevcutlu sınıflar
 • Mesleki açıdan kaliteli öğretmenler
 • Öğrenimi destekleyici modern teknoloji ve gereçler
 • Son teknoloji ürünü tesisler

Burnaby Lise programları

Burnaby School District eğitim için çeşitli programlar ve yöntemler sunar. Uluslararası öğrenciler Kanadalı öğrenciler ile iç içedir. Öğrenciler şu programlara katılabilirler.

 • BC lise mezuniyeti diploma programı
 • 5 ila 10 aylık gerçek bir Kanada deneyimi programı
 • Yaz kredisi kursları ve Yaz dönemi İngilizce Dil Programları

Sunulan diğer imkanlar:

 • Üniversite veya yüksekokula saydırılan kredi için İleri Yerleştirme dersleri
 • Şeref (Honours) kursları
 • Yoğun İngilizce Dil Eğitim Programı
 • Fransızca programı
 • Çok çeşitli eşsiz kurslar, okul kulüpleri ve müfredat dışı aktiviteler
 • Yüksek seviye spor eğitimini akademik program ile birleştiren spor akademileri; futbol, buz hokeyi ve yüzme gibi Üniversiteye hazır öğrenciler yaratır.

Burnaby School District’ ten mezun olanlar şunlar ile donatılmış olur:

 • Yükseltilmiş İngilizce Dil Becerileri
 • Akademik eğitime hazır olma
 • Liderlik deneyimleri
 • Kuzey Amerika ve yurt dışında en iyi üniversitelere aday olabilme
 • Tam donanımlı, global bakış açısı ve beceri sahibi

12. sınıf tamamlayan uluslararası öğrenciler, British Columbia Mezuniyet Diploması alırlar. Bu diploma, Kuzey Amerika ve yurtdışında bulunan yükseköğrenim kurumlarınca tanınmaktadır.


Burnaby lisesi destek hizmetleri

Uluslararası öğrenciler çok çeşitli desteğe ihtiyaç duyarlar. Burnaby School District’te birçok sıradışı personele ve kaynağa sahibiz.

 • Her okulda Uluslararası Eğitim Müdür Yardımcısı
 • Her okulda konumlanmış Uluslararası Okul Koordinatörü
 • Okul Danışmanları
 • Birden fazla dil bilen Uluslararası Ofis Personeli
 • Mesleki açıdan kaliteli öğretmenler
 • Okul sonrası eğitim koçluğu ve rehberlik
 • Okul başlamadan bir hafta önce tam oryantasyon programı Gerçek bir Kanada deneyimi sunar

Hokeyden dağ bisikletine, kanodan satranç veya koroya kadar; Burnaby’de dahil olarak gerçek Kanada deneyimi kazanmak için birçok fırsat bulunuyor. Burnaby Okulları ve Uluslararası Ofis, yıl boyunca gezi programı sunar. Öğrenciler çok sayıda okul merkezli kulüplerin, spor aktivitelerinin ve müfredat dışı aktivitelerin avantajını yaşarlar.

Aile yanı Konaklama

13 yaş ve üzerindeki uluslararası öğrenciler, Burnaby’de seçtikleri okula yakın olan bir Kanadalı aile ile birlikte yaşayarak, otantik Kanada ev hayatını tecrübe edebilirler. Aile yanı öğrencileri ailenin bir parçası olurlar. Kendilerine ait odaları, çalışma alanı ve günde üç öğün yemekleri vardır.

Öğrencilerimiz ne diyor:

”Bir uluslararası öğre3nci olarak Burnaby’deki deneyimim harikaydı. Okulda ve diğer kültürler hakkında birçok şey öğrendim. Aile yanında kalmak ilginçti, beni sorumluluk sahibi ve bağımsız yaptı. Bu deneyimin hayatımda çok büyük faydası olacağından eminim.” Karina, Meksika

”Burnaby’de sunulan inanılmaz sayıdaki AP (İleri Yerleştirme) dersleri, Princetn University’ye geldikten sonra bana çok şey kattı. Çoğu giriş derslerini atlayarak bir ileri seviye derslerini almaya başladım. Princeton’daki hayatımı kolaylaştırdı. ” Tony, Hong Kong – Ulusal AP mezunu 2008

”Burnaby okulunda öğretmenler ve danışmanlar size yardım etmeye hazır. Katılabileceğiniz birçok kulüp var. Öğrenciler kibar, arkadaş canlısı, kabullenici ve yardımseverler. Burnaby, harika bir eğitim ve harika arkadaşlar sunan iyi bir okul.” Yan (Ian), Rusya

”Burnaby’ deki müfredat sayesinde bir sömestrde aldığım dersler daha kısa, böylece ilgilendiğim alana daha fazla odaklanabiliyorum. Ayrıca gelecek kariyerime hazırlanmak için çeşitli dersleri de alabiliyorum. Buradaki okul hayatımdan çok memnunum ve aynı zamanda üniversiteye girişe hazırlanıyorum. Bu mümkün, çünkü müfredat mükemmel hazırlanmış.Luke, Kore


BURNABY DISTRICT SCHOOL # 41

Temel Bilgiler

Özel Bilgi:

 • Uluslararası öğrenci programı uygulayan ortaöğretim okullarının (8 – 12. Sınıflar) sayısı:8 (5 Tam Yıl Eğitim, 3 Sömestr Eğitim); İlköğretim okullarının (Anaokulundan 7. sınıfa kadar) sayısı:41
 • Uluslararası öğrenci sayısı: Okul nüfusunun en fazla %8’i
 • Yıllık öğrenci alımı sayısı: 2(Eylül ve Şubat); öğrenciler 5 ay, 10 ay ya da uzun süre eğitim görebilirler.
 • Normal sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı: 25; ESL (ikinci dil olarak İngilizce) sınıflarındaki öğrenci sayısı: 20
 • Akademik gereklilik:  %75 veya daha yüksek akademik ortalama
 • İngilizce bilgisi gerekliliği: Yok – Vancouver’ a geldiklerinde öğrencilere yerleştirme testi uygulanır. ESL kursları program ücretlerine dahildir.
 • Okul ücretleri: Yıllık 13.000 Kanada Doları (CAD); tek sömestr 6.500 CAD (2013 / 2014)
 • Aile yanında konaklama ücreti: Aylık 900 CAD

Burnaby İdari Okul Bölgesi uluslararası öğrencilere 5 temel avantaj sağlar.

 1. Üstün Nitelikli Akademik Programlar

a)      Yüksek akademik başarılarıyla tanınmış okullar (Burnaby North, Moscrop ve Burnaby Mountain)

b)      2011/2012 öğretim yılında Burnaby öğrencileri lise sonrası eğitimleri için toplam 5,5 milyon Kanada dolarının üzerinde burs kazandılar

c)       Burnaby’ de Kanada’nın en geniş kapsamlı İleri Düzey Yerleştirme (AP) Programı uygulanmaktadır.

d)      Burnaby öğrencileri Kanada, ABD ve İngiltere’nin en iyi üniversitelerine kabul edilir.

Güzel ve Elverişli Bir Konum

Burnaby çok güvenli, düzenli ve temiz bir kenttir ve Vancouver şehir merkezinden sadece 25 dakika uzaklıktadır. Burnaby şehir hayatı açısından olduğu kadar okyanus ve dağ tutkunları için de çok zengin olanaklar sunar.

Çeşitli Görsel Sanatlar ve Sahne Sanatları Programları

Burnaby İdari Okul Bölgesi’nin görsel sanatlar ve sahne sanatları programı, müzik, dans, tiyatro, medya sanatları ve güzel sanatlar kurslarıyla British Columbia’daki en zengin seçenekli görsel sanatlar ve sahne sanatları programlarından biridir. Burnaby öğrencileri Emily Carr ve Parsons Tasarım Okulu gibi Kuzey Amerika’nın en iyi sanat üniversitelerine kabul edilir.

Olağanüstü AP Fen Bilimleri Programı

Burnaby İdari Okul Bölgesi’nde, AP Biyoloji, AP Kimya ve AP Fizik dersleriyle en geniş kapsamlı İleri Düzey Yerleştirme (AP) programı uygulanır. Burnaby okulları bu programları destekleyen üstün fen laboratuvarlarıyla donatılmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Tam Destek

a)      Uluslararası Öğrencilere Destek Personeli (ISSW) ve Uluslararası Öğrenci İlişkileri Büroları (ISL) – Her ortaöğretim okulunda, öncelikli olarak uluslararası öğrencilerimizi yönlendirmek ve onların gerek okul, gerek toplum içindeki ilişkilerine yardımcı olmak görevli bir ISW ve ISL bulunur. Düzenli etkinlikler organize edilir. Bu okul içi destek, uluslararası öğrencilerimizin bütün yıl boyunca kendilerini güvende, mutlu ve rahat hissetmelerini sağlar.

b)      Uyum Haftası – Derslerin başlamasından bir hafta önceki uyum haftasında, öğrencilerin arkadaş edinmelerine ve Kanada’daki yaşama bir an önce uyum sağlamalarına yardımcı olmak ve onları başarılı bir eğitim yılına hazırlamak amacıyla çeşitli ücretsiz etkinlikler düzenlenir.

c)       Öğrenci karneleri – Yılda iki kez, öğrencilerin gelişme durumunu belirten karneler dağıtılır.

d)      Düzenli Ebeveyn Görüşmeleri – Öğrencinin annesi, babası ya da velisi öğrencinin gerek derslerindeki, gerek duygusal durumundaki gelişmeleri daha yakından izlemek için belirli zamanlarda öğretmenleriyle görüşebilir.

e)      Üniversiteye hazırlık – Uluslararası öğrencileri lise sonrası eğitime hazırlamak çok önemli bir görevdir. Burnaby’ de bu süreç erkenden, 10. sınıfta başlatılır. Burnaby, en üst düzey üniversitelerin temsilcilerini okullarımıza çağırarak öğrencilerin onlarla yüz yüze konuşmalarını ve akademik hedeflerine ulaşmak için ne yapmaları gerektiğini daha iyi anlamalarını sağlayan ender okul bölgelerinden biridir. Burnaby, uluslararası öğrencilerinin Kanada ve ABD’deki üniversitelere, SAT ve IELTS Hazırlık kurslarına başvurmalarına yardımcı olmak amacıyla belirli dönemlerde seminerler de düzenler.

Yaz Programları

Temmuz ve Ağustos’ta 2 – 5 hafta süreyle Akademik İngilizce Akademisi. Hem akademik hedefe yönelik kısa süreli bir yaz deneyimi yaşamak hem de İngilizce dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur. Kanadalı öğrenciler sınıfta öğretmene ve öğrencilere yardımcı olur. Haftalık geziler, isteğe bağlı dağ gezisi; yalnız veya grup olarak katılma olanağı vardır. Aile yanında konaklama olanakları; 13 – 18 yaş arası öğrenciler için.

Aile Yanında Konaklama

Burnaby İdari Okul Bölgesi öğrencilerin konaklama yerlerini ayarlamak için Langara Aile Yanında Konaklama Hizmetleri’nden yararlanır.

Öğrencileri konuk edecek ailelere ve evleri uluslararası öğrencileri kabul izni alabilmek için çok sıkı kurallara uymak zorundadırlar. Langara Aile Yanında Konaklama Hizmetleri öğrencilere şu olanakları sağlamakla yükümlüdür:

 • Temiz, özel bir oda ve günde üç öğün yemek
 • Her evde en fazla 2 uluslararası öğrenci ve iki öğrencinin ana dilleri farklı olmalıdır.
 • Evler okuldan en fazla 40 dakika uzakta olmalıdır. (yürüyerek, otobüsle veya metro ile)

Burnaby İdari Okul Bölgesi öğrencileriniz için mükemmel bir seçimdir.

Aşağıdaki bilgi formunu doldurun, DANIŞMANLARIMIZ HEMEN ARASIN!Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Arayın