Kwantlen Politeknik Üniversitesi

Kwantlen Politeknik Kanada Üniversitesi (Genellikle KPU olarak kısaltılır Surrey, Richmond, Cloverdale ve Langley bulunan kampüsleri ile British Columbia bir kamu derece veren lisans politeknik üniversitesidir. Kpu 20.000 öğrenci ve Metro Vancouver ilçe kapsayan dört konumlarda 1600 öğretim üyesi toplam British Columbia okullaşma tarafından büyük kanada üniversiteleri kuruluşlarından biridir. Kpu Kanada’da sadece politeknik üniversitesi olarak faaliyet gösterir ve 200’den fazla farklı programlarda lisans dereceleri, ön lisans, diploma, sertifika ve alıntılar da dahil olmak üzere lisans eğitimi vermektedir.

Üniversite kolej olarak yetki verilmiş olması önce, Kwantlen Politeknik Üniversitesi Kwantlen Koleji olarak kurulmuştur. 2008 yılında, eyalet hükümeti Kwantlen University College bir politeknik üniversitesi atama Üniversite Yasası değişiklik yapma niyetini açıkladı. Üniversiteye University College yeniden adlandırma mevzuatı 29 Mayıs 2008 tarihinde kraliyet onayını almış ve KPU 1 Eylül 2008 tarihinde Kanada Koleji yapısından sıyrılıp Kwantlen Politeknik Üniversitesi olarak faaliyete başladı.

Kpu Ayrıca KPU ile ortaklık halinde 24 Ekim 2008 tarihinde Üniversiteler ve Kolejler, Kanada (AUCC) arasında Derneği üyesi oldu . Üye olduğu diğer kurumlar şunlardır: Uluslararası Üniversiteler Birliği (IAU), Kolejler ve Enstitüleri Kanada (CICan), Commonwealth Üniversiteler Birliği (ACU), Uluslararası Eğitim Kanada Bürosu (CBIE) ve Kanada University Press (CUP).

Globe and Mail Kanadalı Üniversitesi Raporu gibi öğretme ve öğrenme, kariyer hazırlığı, öğrenci memnuniyeti ve bilgi kalitesi gibi kategorilerde “B Aralığı A” sayısız dereceleri kazanç, Kanada genelinde kaydından üst ortaöğretim sonrası kurum göreceli arasında KPU sırada teknolojisi. Maclean’ın dergisinde yayınlanan Öğrenci katılımı Ulusal Anketi, öğrenci katılımı, eğitim uygulamaları ve eğitimin kalitesi göreceli üst Kanadalı kurumlar arasında KPU üst sıralarda listelendi.

 

Kanada Üniversitelerine Başvuru Yapmak Deneyim Ve Güven Gerektirir. Kanada Kültür Merkezinin Deneyimli Danışmanlarıyla Başvurunuzu Güvenle Gerçekleştirin!Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Arayın