Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada Vizesi Başvuruları Deneyim ve Güven Gerektirir. Kanada Vizesi Başvurularınızı Kanada Vize Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarıyla Güvenle Gerçekleştirin! Detaylı Bilgi Almak İçin İletişime Geçebilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

ÖNEMLİ:

 • Gidilecek olan kurs altı aydan kısa bir süre içinde tamamlanacaksa öğrenci izni yerine ziyaretçi vizesi (Temporary Resident Visa) alınması yeterlidir.
 • Başvurulan kurs altı ay ya da daha kısa bir süre içinse fakat sonradan başka bir programa devam etmeyi düşünüyorsanız Kanada’ya gitmeden önce öğrenci izni ( Study Permit Visa ) alınması gerekir. Bu sayede Kanada’da iken oradaki kalış süresi uzatılabilir.

KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ BAŞVURU:

 • Başvuru posta yoluyla merkezimize yazılı yetki verdiğiniz bir tanıdığınızın getirmesi yöntemi ile yapılabilir. Başvurular Pazartesi-Cumartesi arası 09:00 – 17:30 arasında kabul edilir.
 • Öğrencilerin planlanan başlangıç tarihinden 1,5-2 ay önce başvurmaları tavsiye edilir.
 • Eğer ziyaretçi için başvuruluyorsa işlemler 6 hafta sürecek gibi düşünülmelidir. TC vatandaşları için başvuru aynı gün içinde sonuçlandırılmaya çalışılır.

KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ BAŞVURU ÜCRETİ :

 • Öğrenci izni için vize başvuru ücreti: 150 Kanada Dolarıdır.
 • Ziyaretçi vizesi için başvuru ücreti:Tek ve çok girişli vize – 100 Kanada Doları
 • Çok girişli vize – 100 Kanada Dolarıdır.
 1. En az 6 ay geçerli pasaport ( Eğer varsa eski pasaportlar )
 2. Vize başvuru formlarıBu formlar Armada Grandee tarafından temin edilecek ve doldurulması sırasında eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaktır. ( 18 yaşından büyük herkes için “Additional Family Information”)
 3. Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf.(45×35 mm ölçüsünde olmalıdır)
 4. Vize başvuru ücreti: Vize başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren Garanti Bankası dekontu
 5. Okul kabul belgesiGideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; program bedelini, nerede kalacağınızı, konaklamanızın bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve programınızın hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi.
 6. Okul, konaklama ve diğer masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren maddi destek bilgileri. ( Kişi başına ve eğitim yılı başına 17,000 Kanada Doları. )
 7. Kendinize ya da eğitim masraflarını karşılayacak olan kişiye ait maaş bordrosu, hizmet süresi, sosyal sigorta kayıt bilgilerini içeren çalışma belgesi, ticari sicil kaydı, vergi levhası, son bir yıl içindeki banka dökümleri
 8. Tapularınız, araba ruhsatları ve kredi kartlarının fotokopisi
 9. Çalışma saatleri içinde ulaşılabilecek telefon numaraları
 10. Eğer şu anda başka bir ülkede ikamet ediyorsanız ve Öğrenci izni ya da geçici oturma izniniz varsa vize durumunuzu gösteren evrak fotokopisi
 11. Kanada’da seçtiğiniz okulun meslek ve hayatınızın hedeflerine uygunluğunu dile getiren ve Kanada sonrası için yaptığınız planları açıklayan bir niyet mektubu.(İngilizce )
 12. Ziyaretçi vizesi ise ziyaretin amacını açıklayan bilgi (İngilizce )
 13. Kendi başına seyahat edecek 18 yaşından küçük çocuklar için noterde hazırlanmış anne, baba ve Kanada’da çocuğun mesuliyetini üstlenen kişi tarafından imzalanmış belge.
 14. Hala öğrenciyseniz; Diploma veya öğrenci belgesi, transkript. Eğer Türkiye’de bir dil kursuna gittiyseniz oradan alınmış bir mektup. Varsa sertifikalar.
 15. Çalışıyorsanız, işyerinizden izin mektubu ve dönüşte aynı işyerinde çalışacaksanız referans mektubu, son 3 ayın maaş ve sigorta bilgileri, işe giriş bildirgesi.
 16. Savcılıktan sabıkası olmadığına dair iyi hal kağıdı
 17. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 18. Askerliğinizi yaptıysanız tamamladığınıza dair terhis belgesi
 19. Evli iseniz; Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri
 20. Eski işverenlerden, öğretmenlerden alınmış referans mektupları

Kanada Öğrenci Vizesi işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanabilmesi için,kanada devleti nin istemi doğrultusunda evraklarınızın ingilizceye çevrilmesi önerilir.

Aşağıdaki bilgi formunu doldurun; Kanada Vizesi İçin Alanında Uzman Danışmanlarımız Hemen Arasın!Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Arayın