Kanada Sertifika Programları

Kanada sertifika programları, Kanada’da 1 veya 2 yıllık yada daha kısa süreli eğitim almak isteyen öğrencilere sunulan en ideal programlardan birisidir. Verilen eğitimler çoğu zaman mesleki eğitimler verilmektedir. Sunulan zengin eğitim programları öğrencileri ileriki iş yaşamına hazırlamayı hedeflemektedir.
Kanada sertifika programlarının sıklıkla tercih edilmesinin en büyük nedeni; 1 aydan başlayarak maksimum 2 yıllık sertifika programlarına sahip olmasıdır. Hem mesleki İngilizce bilginizi geliştirmenizi hemde benzersiz deneyimler elde etmenizi sağlamaktadır.

Kanada 2 yıllık sertifika programlarından aldığınız belgelerin başka bir büyük avantajı’da uzmanlığınızın kanıtlandığının belgelendiriliyor olmasıdır.

Kanada’nın en iyi kolejleri;

Kanada 2 Yıllık Sertifika Programlarına Katılım Şartları

Katılım için aranılan temel şartlardan biriside en az lise mezunu olmanız gerektiğidir. Ancak bu kabul şartlarını etkileyen faktörler vardır. Bu faktörlerde katılım sağlamak istediğiniz bölümlere göre değişiklik göstermektedir.

Aranılan en önemli şartlardan biriside dil bilgisidir. Aynı zamanda IELTS veya TOEFL gibi sınavlarla bu bilgiyi kanıtlayabiliyor olmanız gerekmektedir. Katılacağınız bölüme göre aranılan dil bilgisi puanı değişiklik göstermektedir.

Kanada 2 Yıllık Sertifika Programlarına Kimler Katılabilir

Sertifika programlarına olan ilgi hayli fazladır. Bunun temelde birçok nedeni olsa dahi kimlerin katılabileceğini aşağıda belirtmek istedik.

  • Bir alanda kendini geliştirmek isteyen lise mezunları,
  • Kısa dönemli programlarda üniversite öğrencileri,
  • İş yaşamına başlamadan önce üniversite mezunları,
  • Yüksek lisans mezunları,
  • Profesyoneller ve yöneticiler.

Aslına bakarsanız yukarıdaki listeyi zenginleştirmek mümkündür. Ancak lise eğitimi almış ve İngilizce bilgisine sahip her birey katılım sağlayabilir.

Ekonomik ve kaliteli yaşam sunmasından dolayı Kanada eğitim programları sıklıkla tercih edilmektedir. Programlar içerisinde yer alan Kanada sertifika programları fiyatları’da ekonomik olması dolayısıyla en sık tercih edilen programlardan birisidir. Eğitim sonrasında öğrencilere sunulan çalışma izninden kaynaklı olarak en önemli eğitim programları arasındadır.

Kanada kolejleri neden tercih ediliyor ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

Ekonomik fiyatlara sahip olan Kanada sertifika programları, fiyatlarını etkileyen faktörler vardır. Eğitim alacağınız kurum, katılım sağlayacağınız bölüm gibi faktörler eğitim ücretini etkilemektedir.

Kanada Sertifika Programlarına Başvurular Deneyim Ve Güven Gerektirir: Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarıyla Güvenle Başvurun!

Neden Kanada Sertifika Programlarına Katılmalıyım ?

İş dünyasına profesyoneller yetiştirmeyi hedefleyen Kanada kolejleri birçok anlamda öğrencilere avantaj sağlamaktadır. Kısa süreli programlar sunması en göze çarpan avantajları arasındadır. Mesleki ağırlıklı eğitim veriyor olması ve sunulan eğitimin tüm Kanada’da geçerliliğe sahip olması bir başka tercih nedenidir.

Öğrencilerin Kanada’ya adapte olabilmesi için en önemli süreçlerden biriside çalışma iznidir. Haftalık 20 saatlik yarım zamanlı çalışma izni öğrenciler için eşsiz fırsatlardan birisidir. Eğitim sonrasındaki tam zamanlı çalışma izni ve Kanada Göçmenlik hakkı göz önünde bulundurulduğunda sertifika programlarını tercih etmek için sebeplerin arttığını görebiliriz.

Kanada Sertifika Programlarına Katılın: Çalışma İzni Kazanın!

Kanada’nın öğrencilere sunduğu en önemli avantajlardan biriside şüphesiz eğitim süresince ve eğitim sonrasındaki çalışma iznidir. Öğrenciler eğitim süresince yarım zamanlı çalışma hakkına sahipken, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma hakkına sahip olacaktır.

Eğitim süresince haftalık 20 saat, eğitim sonrasında tam zamanlı ve ardından Kanada göçmenlik hakkı elde edilebilir.

Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Sertifika Programları Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin!Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Arayın