Kanada Önemli Şehirleri

Ottawa, Kanada Genel Valisi, Kanada Başbakanı ve Kanada Medeniyetler Müzesi’nin (Canadian Museum of Civilization) ev sahipliği yapmaktadır. Aralarında Paul Anka, Dan Aykroyd, Bryan Adams, Bruce Cockburn, Peter jennings, Yousuf Karsh, Tom Cavanagh, Alanis Morissette, Jessica Holmes, Matthew Perry ve Alex Trebek’in olduğu birçok ünlü bu şehirden çıkmıştır.

Vancouver, Hollywood ve New York’un ardından, en fazla Amerikan yapımı filmlerin üretildiği üçüncü merkezdir. Kent, 2010 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacaktır.

Toronto, Kanada’nın en kalabalık ve Kuzey Amerika’nın en büyük beşinci kentidir. Dünyanın sayılı finans ve ticaret merkezlerinden biri olan kentte, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Toronto Borsası (Toronto Stock Exchange) kentin kalbinin attığı cadde olan Bay Street’tedir.

Montréal, Kanada’nın en büyük ikinci kenti olmasının yanında, Paris’in ardından Fransızca konuşulan en büyük ikinci kent olma ünvanını taşır. Eski kent merkezi (Vieux-Montréal), Fransız ve İngiliz koloni döneminde köklerini bulur. Uluslararası Montréal Jazz Festivali, tüm dünyada düzenlenenler arasında en büyük olanıdır.

Edmonton, Alberta‘nın başkenti, Kanada’nın nüfusu 1 milyonu aşan kentleri arasında en kuzeyde olanıdır.

Winnipeg, Manitoba’nın başkenti, Toronto ve Calgary arasında bulunan en büyük kenttir; Kanada Çayırları’nın kültürel ve sanatsal merkezi olarak tanınır.

Kanada Şehirleri Hakkında bilgi almak için Kanada Şehirleri Sitesini ziyaret edebilirsiniz. http://www.kanadasehirleri.comBir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Arayın