Kanada İklimi

Kanada İklimi Nasıldır ?

Kuzey Amerika Kıtasında ve Amerika Birleşik Devletlerinin Kuzey Komşusu olan Kanada iklimi her zaman bir tartışma konusudur. Dünya, Kanada’yi hep soguk bir yer olarak algılamıştır. Her ne kadar bu doğru ise de – siıcaklıin -25 ve -30 dereceye kadar düsmesi olagandir- sicakliklar yil içerisinde degisir ve Kanada, en az soguk günleri kadar sicak yaz günleri yasar.

Kanada’da, iklimi Istanbul ile benzerlik gösteren Vancouver’dan, 70. Kuzey paralelin sürekli buzlarla kapli bölgelerine, British Columbia’nin bati kiyilarindaki verimli bitki örtülerine kadar pek çok farkli iklim bölgesi mevcuttur. Bununla beraber, Kanada’nin ABD ile sinir bölgeleri boyunca uzanan kesimlerinde dört mevsim yasanmaktadir.

Bitki örtüsünün yenilenmesi, göçmen kuşların yuvalarina dönmeleri ve uzun ve sicak günlerin habercisi olan ilkbahar Kanada’da her zaman heyecan verici bir dönemdir. Yazlar genellikle sicak ve güneslidir, sicaklik 35 derece ve üzerine çikabilir.

Sonbahar daha serin ve birçoklari için daha rahat bir mevsimdir. Sonbahar yapraklari mükemmel tabiat manzaralar olusturur. Mevsim ne olursa olsun Kanada’da size uygun bir yer ve etkinlik muhakkak bulunur.

Kanada İklimi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçilebilinir.Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Arayın