Conestoga College Kanada

Conestoga Koleji Kanada Hakkında

1967 yılında küçük bir kolej olarak eğitim hayatına başlayan Conestoga Koleji, zaman içerisinde Kanada’nın lider politeknik enstitülerinden biri haline gelmiştir.

Eğitimde, kısa süreli kurslarından 4 yıllık programlarına kadar bir dizi program sunan kolej, Güney Ontario için yenilik yapma ve ticarileşme konularında da önde gelen araştırmalar yapmaktadır.

6 kampüs seçeneği ile öğrencilere geniş bir alternatif olanağı sunar. Kolejin ana kampüsü olan Kitchener Kampüsü, Homer Watson Bulvarında bulunup, öğrencilere part-time ve full-time program seçenekleri sunmaktadır. Conestoga’nın Waterloo Kampüsü, zanaatkarlık ve mutfak eğitimi için mükemmel bir merkezdir. The Guelph Kampüsü, ilde ticari gücün ilerlemesine önderlik etmektedir. Ingersoll Kampüsü, kolejdeki tek Elektrik Teknisyenliği Programına ev sahipliği yapar. Daha küçük kampüsler olan Stratford ve Cambridge kampüsleri, akademik yükseltme ve kariyer odaklı programlar sunmaktadır.

2011 sonbaharında Conestoga Kolej’inde açılacak Phase 1 Kampüsü, hükümetin her kademesinin desteği ile geliştirilmiş ve kolejin birçok Mühendislik Teknolojisi Programlarına ev sahipliği yapacaktır.

Neden Conestoga ?

Kolejden mezun olanların % 89‘u 6 ay içersinde bir işe yerleştirilmiştir. Kolej sunduğu 120’den fazla diploma programı, 9 lisans programı, 23 Yükseklisans Sertifika Programı ve 130’dan fazla part-time programları ile toplamda 50,000’e yakın öğrenciye eğitim olanağı vermektedir.

Mezunların, her yıl yerel ekonomiye yaklaşık 1,5 milyar dolarlık katkısı vardır.

Waterloo Bölgesindeki, hekimler hariç, tüm sağlık çalışanlarının % 53’ü Conestoga Koleji’nden mezun olan kişilerdir.

Ontario Kolej Sisteminde en uzun süreli başkanlık görevi yapmış olan Dr. John Tibbits de, 1987 yılında Conestoga Kolej’ine katılmıştır.Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Arayın