Neden Kanada ?

KANADA’DA EĞİTİM ALIN KANADA VATANDAŞI OLUN !

Her yıl onbinlerce Öğrencimiz okumak için yurtdışına çeşitli ülkelere gitmektedir. Avustralya, Malta, Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerin popüler olmasının yanı sıra öğrenciler yurtdışı eğitimlerinin yanısıra veya sonunda okudukları ülkede çalışma olanaklarına da bakmaktadır. Bazen öğrenciler okudukları ülkenin kültürüne adaptasyonu sağladıktan sonra o ülkede yaşama ve ülkenin vatandaşı olabilme fırsatını aramaktadırlar.

Birleşmiş Milletler tarafından yapılan değerlendirmede son yıllarda Kanada dünyanın en refah düzeyi ve yaşanacak ülkeler sıralamasında ilk sırada yer aldı. Birleşmiş Milletler Cemiyeti ; ülkelerin ekonomileri, yönetim, sağlık, güvenlik, eğitim düzeyi, kişisel özgürlük, sosyal yaşam, girişimcilik ile iş imkanları gibi kategorilerden oluşan kriterler ışığında ülke değerlendirmesini yapmaktadır.

Dünyanın diğer ülkeleri ile kıyaslama yaptığımızda Kanada’da üniversite eğitim kalitesi oldukça yüksek durumda olup, üniversite maliyetleri ve ülkede yaşam masrafı da diğer ülkelere oranlar oldukça uygun durumdadır.

Ayrıca Kanada Devleti ülkede okuyan uluslararası öğrencilere bir fırsat sunuyor. Sunmuş olunan program ile Kanada Devleti CEC (Canadian Experience Class) ile öğrencileri ülkede tutmayı amaçlamaktadır. CEC programı sayesinde en az 2 yıl yüksek okul ya da üniversite düzeyinde bir program veya yüksek lisans eğitimini tamamlamış öğrenciler Kanada’da en az bir yıl çalıştıktan sonra Kanada göçmenlik başvurusunu yapabilmekte vesürekli oturumlarını alabilmektedir.

2008 senesi içerisinde oluşturulan bu program halen geçerli olup Kanada’da eğitimlerini tamamlamış dünyanın her tarafından gelen birçok uluslararası öğrencinin Kanada vatandaşı olmasına olanak sağlamıştır.

Kanada üniversiteleri ve yüksekokulları dünyanın birçok yerinden gelen international öğrencilere CEC (Canadian Experience Class) programı sayesinde eğitimleri tamamlandıktan sonra Kanada’da yerleşik oturum hakkı şansı sunuyor. 2008 yılından beri birçok uluslararası öğrenci mezunun Kanada’da oturum hakkına sahip olmasına izin veren CEC (Canadian Experience Class) programı Kanada’nın en önemli göçmenlik programı olmuştur.

Kanada’da okumak isteyen Türk öğrencilerin son yıllarda iyice popülaritesi artmış olan Kanada yüksekokullarını ve üniversitelerini tercih etmekte sayısı hızla artmaktadır. Kanada’da lisans ya da yüksek lisans öğrenimi görmüş olan öğrenciler CEC (Canadian Experience Class) programı sayesinde isterlerse Kanada’da oturum hakkına sahip olup sonrasında ise Kanada Vatandaşı olabileceklerdir.

Call Now ButtonHemen Arayın